DEZINFEKCIA VZDUCHU OZONOM

ČO JE OZÓN?

Dezinfekcia a čistenie ozónom je moderná metóda, ktorá sa využíva pri odstránení zápachov, ničení baktérií, vírusov a plesní. Ozón je mimoriadne silná prírodná látka, ktorá čistí a dezinfikuje. Ozón je viac ako 50-100x silnejší než samotný chlór a zároveň omnoho bezpečnejší ako ostatné čistiace chemické prípravky. Ničí až 99,9% nežiadúcich mikroorganizmov, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy. Tento prírodný plyn, ktorý sa vyskytuje aj vo vzduchu sa dokáže dostať aj do najmenej dostupných miesť a do hĺbky vlákien meteriálov. Baktérie po kontakte s ozónom sú úplne zneškodnené. Ozón je možné vyrobiť priamo na mieste. Vďaka korónovým výbojom. Vyrába sa pomocou tichého elektrického výboja, alebo pomocou UV lámp. Dochádza tu k štiepeniu molekúl kyslíka na jednoatómové radikály, ktoré sa následne spájajú s molekulou kyslíku a dochádza tak k vzniku ozónu. Ozón neprekrýva zápachy, ale trvalo ich odstraňuje. Je taktiež veľmi účinný pre alergikov a ľudí, ktorí majú radi čistý a nezávadný vzduch.

 

KDE SA POUŽÍVA ČISTENIE OZÓNOM?

Ozón je možné použiť v akomkoľvek priestore. Či už ide automobily, zdravotníctvo, gastro, domy a byty, fitness a wellnesscentrá. Dĺžka aplikácie ozónu sa odvíja od veľkosti priestoru a výkonu ozónového generátora.

 

AKÝ JE POSTUP PRI ČISTENÍ ?

Dezinfekcia ozónom je maximálne bezpečná pokiaľ je dodržaný správny odborný postup. Pri aplikácií ozónu je nutné aby v priestore neboli prítomní žiadni ľudia, zvieratá a rastliny. Miestnosť musí byť uzavretá. Do miestnosti vstupuje len obsluha ozónového prístroja. Po aplikácií a vypršaní času nadstaveného na časovači sa počká približne dvadsať minúť a miestnosť sa vyvetrá. Polčas rozpadu ozónu znova na kyslík je 20 minút. Po vstupe do priestoru, alebo automobilu nezacítite v priestore žiaden nežiadúci zápach ani stopy. Nevznikajú žiadne alergické ani dýchacie problémy, ako to niekedy môže nastať pri bežných chemických čistiacich prípravkoch. Priestor bude plne neutralizovaný a svieži. Účinky ozónu sú preto veľmi silné, ale zároveň krátkodobé a bezpečné.

 

VYUŽITIE OZÓNU

Ozón účinne čistí aj na miestach kde sa bežné čistiace prostriedky nedostanú.

 • baktérie, vírusy, plesne, huby a mikroorganizmy

 • roztoče, hmyz

 • zápach z cigariet

 • zápach z nevetraných priestorov

 • chemický zápach (lepidlá, farba..)

 • zvierací zápach

 • zápach z požiaru, vytopenia

 • pot

 • mnohé iné...

Zbavte sa nakupovania
zásobovanie chémiou

Cena vždy zahŕňa:

 • Samotné Čistenie Ozónom

 • Doprava v rámci Trnavy

 • Profesionálne čistiace prostriedky a pomôcky

 • Poistenie zodpovednosti

Typ služby                                                    Cena

Dezinfekcia priestorov                               0,40€/m³

Dezinfekcia automobilov(5 miestne)               20€

Dezinfekcia automobilov(7 miestne)               30

Dezinfekcia autobusov   (15< miestne)           50

1 izbový byt                      do 45 m³                   35€

2 izbový byt                      do 60 m³                   45€

3 izbový byt                      do 100 m³                 55€

4 izbový byt                      do 130 m³                 70€

Užitočné odkazy

Upratovacie služby v Trnave a celom Západnom Slovensku. Našou filozofiou je zabezpečenie kompletných služieb spojených s čistením a upratovaním. Špecializujeme sa na po-stavebné(kolaudačné) čistenie objektov a predaj profesionálnej chémie a pomôcok

© 2019 created Andrej Šemrinec for Upratovanienamieru,s.r.o.

Vyhradené všetky autorské práva